Borsa İstanbul haftaya yükselişle başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi haftaya %1,42 oranında yükselişle 8.228,49 puandan başladı.

BIST 100’de geçtiğimiz hafta negatif bir seyir gözlemlenirken endeks, %4,15 düşüşle haftayı 8.113 puandan kapattı. BIST 100, geçen hafta en yüksek 8.518 puana kadar çıkarken 8.054 puanda taban gördü. Borsa İstanbul gündeminde geçen hafta jeopolitik sıkıntılar negatif fiyatlanırken bölgede ateşkes görüşmelerinin başlaması ve diplomasi trafiğinin artmasının borsaya tesirinin olumlu olduğunu gördük.

Borsa İstanbul’da müspet açılış sonrası birinci süreçlerde bir ölçü gerileme görülürken BIST 100’ün 8.200 puanın altına geriledi. Açılışta ulaştırma, turizm ve bankalar, güne artıda başlayan bölümlerin başında yer aldı. Güne ekside başlayan endeks görülmezken teknoloji, ticaret ve bilişim kesimleri güne %1’in altında bedel artışıyla başladı.

BIST 100’de güne süratli başlayan hisseler

BIST 100 endeksine dahil paylar ortasında açılışta en çok yükselen paylar; IPEKE, BERA, KMPUR, ENJSA ve BRYAT olarak sıralandı.

Bugün az sayıda pay güne ekside başlarken bunlar; YEOTK, FROTO ve ALFAS oldu.

Borsa İstanbul genelinde MAALT, CMBTN, MRSHL, MEKAG, DOFER ve UNLU hisseleri güne tavan fiyatından başladı. BSOKE, SEKUR ve ATATP hisseleri ise güne düşüşle başlayan payların başında yer aldı.

Hisse senetlerinin borsa bilgileri, adil bedeli, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan çıkarlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Interested  Borsa İstanbul’da bugün en çok kazandıran paylar

Comments are closed.