“BlackRock, Bitcoin’i (BTC) 42 bin dolara taşıyabilir”

Matrixport, BlackRock’ın Bitcoin ETF’inin onaylanması halinde BTC’nin 42 bin dolara yükselebileceğini belirtti.

Kripto piyasasına yönelik tahlil ve iddialarıyla öne çıkan Matrixport, BTC fiyatı ile ilgili çarpıcı bir paylaşımda bulundu. Matrixport, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF müracaatında bulunmasını, oyunun kurallarını değiştiren bir atak olarak kıymetlendirdi.

Matrixport’un tahlili, BlackRock ETF’inin onaylanmasıyla birlikte BTC’nin 42 bin dolara ulaşabileceğine dikkat çekti.

Matrixport, BlackRock’ı BTC için itici güç olarak görüyor

Kripto para kesimi, Bitcoin (BTC) boğasını başlatacak etmenlerden birisini ETF’ler olarak görüyor. Bilhassa BlackRock ve Fidelity, spot Bitcoin ETF müracaatlarıyla kriptoyu hareketlendirmişti. Bu şirketler, milyarlarca dolarlık fonları yönetiyor.

Matrixport, Bitcoin boğası için BlackRock’ı ön planda tutuyor. Varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF başvurusu ile BTC’nin 31 bin dolara yürümesinde hisse sahibi olmuştu. Matrixport’a nazaran, BlackRock’ın başvurusu SEC tarafından onaylanırsa, BTC boğa koşusuna başlayabilir.

Matrixport’un yapmış olduğu araştırma, 5 trilyon doları yöneten BlackRock’ın muazzam bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Araştırma, BlackRock ETF’inin onaylanması halinde, Tether’in para girişinde kıymetli bir rol üstleneceğini ve BTC’nin 42 bin dolara yükseleceğini varsayım ediyor.

Matrixport’un sonraki varsayımı ise BTC’ye 50 milyar dolarlık para girişinin yaşanacağı ve BTC fiyatının 56 bin dolara yükseleceği istikametinde.

Interested  Among Bitcoin Developers, Debate Is Raging Over Whether to Censor Ordinals BRC-20s

Comments are closed.