Aptos (APT) yıkılmadı ayakta!

Aptos (APT) yaşadığı beş saatlik ağ kesintisine karşın fiyat istikrarını muhafazayı başardı.

Aptos dün gece bir ağ kesintisiyle karşı karşıya kaldı. Proje takımı, X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda olayı tiye aldı.

Aptos grubu kesinti hakkında “Aptos One için gücünüz o kadar elektrikliydi ki ışıkları kestiniz!” diyerek açıkladı. Ağ kesintisi yaklaşık beş saat sürdü ve proje grubu sorunun çözüldüğünü duyurdu.

Söz konusu kesinti APT’nin fiyatına yüzde 2,5’luk düşüş getirdi. Lakin fiyat istikrarı kısa müddette geri kazanıldı.

Aptos (APT) fiyat istikrarını korudu

Aptos (APT) hareketli günlerden geçiyor. Tanınan kripto projesi birinci yılını kutlarken ağ kesintisiyle karşı karşıya kaldı. Kripto borsaları Upbit ve OKX de ağ kesintisinden ötürü APT para yatırma ve çekme süreçlerini durdurdu.

Talihsiz olaylar zincirine karşın Aptos başarılı sayılabilecek bir kriz idaresiyle sorunu çözmeyi başardı. Grubun esprili paylaşımı topluluktan dayanak topladı.

Aptos One ağında yaşanan tıkanıklık APT fiyatını yüzde 2,5 düşürerek 4,92 dolardan 4,79 dolara geriledi. APT sallansa da yıkılmadı ve sonraki saatlerde güçlü bir yükselişe imza attı.

APT ağ kesintisinin olduğu saatler içerisinde 4,79 dolara kadar gerilese de 15 dakika sonra toparlanmayı başardı. APT, ağ sıkıntılarının çözüldüğü 19 Ekim saat 07:35 sularında 4,92 dolara yükseldi. Takımın kriz idaresi ve topluluk dayanağı, APT fiyat istikrarını korudu.

Interested  EY Launches Ethereum-Based Carbon Emission Tracking Platform

APT, topluluğı ardına aldığı yükselişle 4,98 dolara kadar tırmandı. Fakat APT muhtemel bir düzeltme yaşaması halinde 4,90 ve 4,8655 doları tekrar ziyaret edebilir. Bu dayanak noktalarının kaybedilmesi halinde APT, 4,79 dolardaki iğneyi doldurmak için düşüşünü sürdürebilir.

Projenin topluluğu gerisine alması ve alıcıların ağırlaşması APT fiyatını direnç noktasına taşıyabilir. APT en yakın direnç noktası 5 dolara yakın düzeylerde hareket ediyor. Bu bölgenin aşılması halinde, APT için 5,05 dolara bir yükseliş görülebilir. Tanınan kripto para bu seviyeyi de geçerse 5,10 dolara iğne atabilir.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve Ethereum ölçeklendirme projesi olarak sunulan Aptos, Optimism ve Arbitrum’ ile birlikte ‘la geleceğin üçlüsü olarak görülüyor. Aptos 300 milyon dolardan fazla yatırım alarak potansiyelli bir ekosistem haline geldi. Proje, daha verimli, daha ucuz ve daha süratli ağ süreçlerine odaklanmış durumda.

Comments are closed.